fot. Izabela Rogowska/BTD
Koszaliński teatr obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji, a także w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Teatru, w BTD dziś premiera spektaklu „Gąska” w reżyserii Pawła Szkotaka.

W sztuce zagrają: Zanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adka Jendroszek, Katarzyna Ulicka-Pyda, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski i Jacek Zdrojewski.

- Tekst napisał Nikołaj Kolada, reżyser, aktor i dramatopisarz, nazywany przez krytyków współczesnym Czechowem. Tym razem opowiadamy o świecie aktorów. To teatr w teatrze. Myślę, że to dobry spektakl do pokazania w Międzynarodowym Dniu Teatru - mówi Paweł Szkotak.

Dyrektor BTD Zdzisław Derebecki podkreśla, że koszaliński teatr ma wiele powodów do świętowania. Te najważniejsze to zaufanie widzów i pełne sale na spektaklach: -  Nawet w dobie, gdy mamy smartphony i większość naszych kontaktów jest wirtualna, tęsknimy do spotkania człowieka z człowiekiem. Teatr jest jednym z nielicznych miejsc, które to umożliwia. Ta tęsknota do kontaktu realnego będzie narastała. Teatr z niej korzysta i dlatego będzie istniał.

Koszaliński teatr na swoje urodziny przygotował, poza premierą, wiele atrakcji dla widzów. To między innymi wystawa zdjęć pokazująca spektakle „od sceny i od kulis”. A w przyszłym tygodniu akcja „Dotknij teatru”, w ramach której będzie można zwiedzać pracownie teatralne i dowiedzieć się, jak wygląda praca nad przedstawieniem.

Premiera „Gąski” dziś (23 marca) o godz. 19:00.


ap/ar

Posłuchaj

Zdzisław Derebecki, dyrektor BTD
Paweł Szkotak, reżyser